• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek.

Cele szczegółowe:

• Cel szczegółowy 1: Wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów.
        • Cel szczegółowy 2: Poprawa atrakcyjności bibliotek publicznych, poprzez inwestycje w ich infrastrukturę.
        • Cel szczegółowy 3: Wzmocnienie potencjału przedszkoli, bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez wzrost atrakcyjności ich zbiorów.
        • Cel szczegółowy 4: Rozwijanie funkcjonalności bibliotek publicznych, jako instytucji działających na rzecz włączenia społecznego oraz promocja NPRCz 2.0.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem warunkuje aktywny udział w życiu społecznym oraz determinuje sposób radzenia sobie ze zmianami na rynku pracy. Wzmocnienie czytelnictwa wśród najmłodszych jest więc inwestycją w ich kompetencje społeczne.

W ramach realizacji programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1. nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, co z kolei przyczyni się do wzmacniania zainteresowania się książką wśród najmłodszych.  Działania te również stwarzają możliwość wspierania wizerunku przedszkola jako miejsca, w którym kształtują i rozwijają się praktyki czytelnicze dzieci w wieku 3–6 lat. Promowanie czytelnictwa poprzez organizację konkursów, wystaw, zapraszanie rodziców do czytania dzieciom w trakcie pobytu w placówce, realizację działań w ramach udziału w projektach edukacyjnych związanych z propagowaniem czytelnictwa oraz organizację na terenie placówki spotkań autorskich  to główne działania, które jako placówka chcemy zorganizować w ramach realizacji projektu.

• Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka, Mikołów, ul. Janasa 7
      • ul. Janasa 7 43-190 Mikołów Poland