• Projekt STEP BY STEP małymi krokami do wiedzy

• Nasza placówka wzięła udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej). Środki na realizację projektu pozyskało Biuro Aktywności Obywatelskiej UM Mikołów.

Nauczycielki naszego przedszkola wzięły udział w projekcie Międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej "Step by step - małymi krokami ku wiedzy" i podczas 2- tygodniowego pobytu na Malcie: Magdalena Błaszczyk (02- 13.08.2021r.) oraz Ewa Wagner i Anna Żytkowska- Macha (14- 25.II. 2022r.) uczestniczyły w kursie języka angielskiego: Fluency & Language Development for Educational Staff. Organizatorem dokształcania była szkoła Executive Training Institute w St. Julian's na Malcie. Dzięki udziałowi w projekcie nasze Panie, podniosły poziom umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim oraz poszerzyły sieci kontaktów zawodowych, co wpłynie na zwiekszenie zdolności do inicjowania zmian w kontekście otwarcia placówki na współpracę międzynarodową (udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych).

Dzięki pobytowi w szkole ETI nauczyciele podnieśli swoje kwalifikacje językowe i informatyczne nabywając wiele kompetencji kluczowych w zakresie posługiwania się językiem i wykorzystania tej znajomości podczas prowadzenia zajęć oraz doskonaląc swoje umiejętności w zakresie wykorzystania TIK a po zajęciach miały możliwość poznania historii, wspaniałych zabytków, dorobku kulturowego pokoleń Malty: zwiedzenia stolicy Valletty, średniowiecznej Mdiny, wysp Gozo i Comino, wioski Marsaxlokk oraz innych miejsc, w tym podziwiania wspaniałych widoków oraz poznania kultury i kuchni kraju.

• Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka, Mikołów, ul. Janasa 7
      • ul. Janasa 7 43-190 Mikołów Poland